į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en 


Naujienos » Straipsniai
Prieššventinis rytmetis su knyga

Artėjant vienai gražiausių metų švenčių – šventoms Kalėdoms – vis labiau norisi į namus įsileisti šilumos, džiaugsmo ir ramybės. O ilgais žiemos vakarais keliauti po neatrastas šalis, sutikti lapę, rožę ir Mažąjį Princą ar pasimatuoti perregimus karaliaus drabužius gali padėti tik knygos. Juk niekada nežinai, į kokį pasaulį pateksi atsivertęs knygą! 

Pirmadienio rytą II a. klasės  mokiniai ir jų klasės vadovė buvo pakviesti į gimnazijos biblioteką pasidalinti įspūdžiais, į kokį knygų pasaulį jie pateko, dalyvaudami bibliotekininkės pasiūlytuose „knygų burtuose“. Kadangi II a. klasės mokiniai šiais mokslo metais dalyvauja respublikiniame projekte „Kūrybinės jungtys“, bibliotekininkei kilo mintis  kūrybiškumą ugdyti skaitant knygas ir pasiūlyti šios klasės mokiniams sudalyvauti bibliotekos veikloje - „knygų burtuose“: vienam teko, ištraukus burtų lapelį knygos aukštį liniuote matuoti, kitam - ieškoti knygos raudonu viršeliu, trečiam - pasirinkti knygą pagal piešinį, skaičių ar savo gimimo metus...

Rytmetį pradėjusi bibliotekininkė Alma Kalinauskienė perskaitė pamokančią istoriją apie šv. Kalėdas „Brangiausia dovana“. Visi kartu padarėme išvadą, kad ne tik brangi dovana gali būti vertinga. II a. klasės vadovė Rūta Šukaitytė su dideliu džiaugsmu dalinosi įspūdžiais apie savo perskaitytas knygas. Jai atiteko knygos burtas – perskaityti knygą pagal savo gimimo metus. Dauguma mokinių tikrai noriai įsitraukė į šį kūrybiškumo ir pilną paslapčių žaidimą. Noriai dalinosi įspūdžiais , patirtais skaitant pasirinktą knygą ir jas rekomendavo draugams. Kad skaitymas nebūtų nuobodus, rytmetį paįvairinome bendravimo žaidimais, kalėdinėmis vaišėmis. Visiems dalyviams buvo įteiktos leidyklos „Šviesos“ prisiminimo dovanėlės.

Labai džiaugiuosi,  kad ši veikla  mokiniams patiko. Klasės vadovė Rūta Šukaitytė ir bibliotekininkė Alma Kalinauskienė visiems labai padėkojo už dalyvavimą, įsitraukimą į skaitymus, kūrybiškumą. Palinkėjo po vaikišku žavesiu rasti knygose peno širdžiai ir protui, sekti geresniais keliais per knibždančius žmonių labirintus ir padėti šiam gražiam laikui ateiti.