į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en Naujienos » Straipsniai
Tarptautinės Karaliaučiaus krašto lietuvių kalbos olimpiados prizininkės

Šiemet Kaliningrado srities (Karaliaučiaus krašto) moksleivių 20-oje lietuvių kalbos ir etninės kultūros nuotolinėje olimpiadoje dalyvavo ir mūsų gimnazijos pirmokės Milana Grigaitytė ir Greta Velavičiūtė. Ši olimpiada buvo skirta pirmosios mokslinės lietuvių kalbos gramatikos autoriui, pasaulyje gerai žinomam kalbininkui Augustui Šleicheriui minint jo 200-ąsias

gimimo metines, o dalyvavo joje Karaliaučiaus krašto švietimo įstaigų, kuriose yra mokoma lietuvių kalbos, vedami ir etnokultūros fakultatyvai bei būreliai, mokiniai. Taip pat dalyvavo mokinių ir iš Maskvos Jurgio Baltrušaičio lietuvių bendruomenės centro bei Marijampolės Sūduvos gimnazijos.

            Abi mūsų gimnazistės 8-9 klasių kategorijoje turėjo atlikti nuotolinį testą, kuris buvo parengtas pagal A. Šleicherio ir kitų kalbininkų kalbotyros darbus, etnines Mažosios Lietuvos tradicijas, lietuviškų archaizmų vartojimą, taip pat labai svarbi buvo antroji dalis – kūrybiniai mokinių darbai pagal nurodytas temas. Rezultatai nudžiugino: Milana Grigaitytė laimėjo III vietą, o Greta Velavičiūtė užėmė garbingą II vietą. Mokines konsultavo lietuvių k. mokytoja Nijolė Černauskienė.

            Sveikiname merginas, linkime joms ir toliau puoselėti gimtąją kalbą, taip pat visada prisiminti, kaip svarbu vis dar ją išlaikyti buvusioje Mažojoje Lietuvoje – istorinėje mūsų protėvių žemėje.