į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en 

Naujienos » Straipsniai
Tyrėjų naktis - 2018 m.

 „Aš jau dabar noriu būti studentė...“ – tokį sakinį išgirdau ASU laboratorijoje.  Gamtos mokslų mokymasis vertę turi tik tuomet, kai paskatina mokinius domėtis gamtos mokslais ir technologijomis, kai išmokstama atpažinti gamtamokslines problemas ir dalyvauti jas sprendžiant, taikyti įgytas žinias ir gebėjimus įvairiose gyvenimo situacijose. Smagu, jog visą savaitę gimnazistai galėjo stebėti, tyrinėti, atrasti, suprasti - paskutinė rugsėjo savaitė buvo skirta mokinių gamtamokslinei kompetencijai ugdyti.

 

Pirmadienis.

Svečiuose „Saulės“ progimnazijos penktokai. Jie smalsūs, linksmi ir išradingi. Stebi mokytojos demonstruojamus cheminius „stebuklus“ ir patys tampa eksperimentatoriais. Ir kai po pamokos berniukai nori išsiaiškinti, kaip atliekami tie „cheminiai stebuklai“, supranti, kad smalsumas jau pažadintas, belieka jį tik puoselėti ir auginti.

 

Antradienis.

Pažinti fizikos mokslą kvietė mokytoja Janina Judickienė. Visą dieną mokiniai stebėjo  mokytojos atliekamus eksperimentus ir atliko patys arba pristatė video medžiagą apie namuose atliktus bandymus.

 

Trečiadienis

Ši diena skirta chemijai ir biologijai. Mokytoja R.Lazdauskienė mokiniams paruošė įvairių bandymų. Gimnazistai skirstė mišinius, nustatinėjo nitratų ir nitritų kiekį daržovėse, sūrelių rūgštingumą, gamino lapų atspaudus, dažė augalais audinius ir t.t.

Mokytojos V.Maknavičiūtės pamokose mokiniai diskutavo apie mokslininkus ir jų atliktus tyrimus ir atradimus biologijos  ir medicinos mokslų srityse. Taip pat tyrinėjo augalo sandarą.

 

Ketvirtadienis.

Ši diena skirta mokslinės fantastikos filmų peržiūrai.

 

Ir pagaliau penktadienis – išvyka į Kauną.

Kauno kolegija. Dvi grupės mokinių dalyvavo užsiėmimuose „Nematomos žmogaus kūno paslaptys“ ir „Paslaptingoji genetika“.

Tuo metu trečioji grupė ASU laboratorijoje klonavo augalus.

KTU visi stebėjo įdomių fizikos bandymų demonstravimą, dalyvavo įvairiuose užsiėmimuose ir net turėjo galimybę stebėti tiesioginę transliaciją iš CERN.