į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en 

Naujienos » Straipsniai
Valstybės pažinimo centro edukacija gimnazijoje

Kovo 4 d. gimnazijos istorijos centre  istorijos mokytoja Auksė Mockevičiūtė organizavo edukaciją, kurią vedė Valstybės pažinimo centro užsiėmimų vedėjas Mantas Kuizinas. III-ių ir IV-ų klasių mokiniams buvo pravesta edukacija apie pilietybės įgijimo principus, aktyvaus piliečio dalyvavimą valstybės gyvenime. Taip pat organizuota diskusija apie pilietiškumą.

   Gimnazistai buvo suskirstyti grupėmis, turėjo atlikti įvairias užduotis. Šauniai ir prasmingai praleido laiką bėgiodami prie stendų, dirbdami su planšetiniais kompiuteriais, kuriais skenavo specialius kodus ir galėjo pamatyti po jais užšifruotą informaciją. Edukacijos metu mokiniai turėjo apibūdinti, kas po kodais slypi, kokia žinia juose užkoduota.

Diskusijos metu visi dar labiau įsitikino, jog, kiekvienas  turi ne tik tam tikrų teisių, bet ir pareigų, be to, tik nuo visų sąmoningumo, aktyvumo ir pilietiškumo priklausys, kokioje visuomenėje gyvensime ir kokią Valstybę kursime, kokios vertybės bus saugomos ir įgyvendinamos. Mokiniai suprato, kaip svarbu būti pilietiškais. Pabaigoje mokiniai gavo po 5 klausimus ir 5 galimus atsakymų variantus. Ir taip kiekvienas pasimatavo savo pilietiškumo lygį.

   Mokiniams  labai patiko pilietiškumo edukacija. Sužavėti originaliu mokymosi metodu jie išreiškė padėką edukacinių užsiėmimų vedėjui. Tai buvo labai gera pilietiškumo pamoka ir dar vienas įrodymas, kad mūsų jaunoji karta yra pilietiška, neabejinga ir smalsi.

 

                                                                                             bibliotekos vedėja Alma Kalinauskienė