Tėvams » Kita informacija
|
Šiuo metu vaikai ir paaugliai šalia kasdienių iššūkių susiduria ir su dvejus metus besitęsiančia COVID-19 pandemija, karu Ukrainoje ir su juo susijusios informacijos, nuomonių gausa bei sparčiai besikeičiančiomis aplinkybėmis. Visa tai kelia nemažai nerimo, neužtikrintumo, baimės, pykčio ar kitų negatyvių jausmų ir gali išprovokuoti sunkiai kontroliuojamą nerimą, pablogėjusią emocinę sveikatą, išauginti psichologinį pažeidžiamumą, padidinti konfliktinių situacijų šeimoje ar mokykloje, net lemti psichikos ar elgesio sunkumų atsiradimą.
Svarbu, kad tėvai nesijaustų bejėgiai, gebėtų laiku pamatyti nerimą keliančius ženklus, žinotų, kaip padėti vaikui ir kur kreiptis pagalbos. Visa tai glaustai ir aiškiai pateikiama pridedamuose dokumentuose.
Vaikų psichikos sveikatos stiprinimo galimybės:
Tinkamas ekranu naudojimas
Ankstyvuju vaiko emociju ir elgesio sutrikimu atpazinimas
POLICIJA INFORMUOJA!
Vasario 6 diena minima kaip „Tarptautinė saugesnio interneto diena“. Nusikaltimų elektroninėje erdvėje prevencija, atskleidimas ir tyrimas yra viena iš prioritetinių Lietuvos policijos veiklos sričių.
Šalies mastu reguliariai vykdomų policijos operacijų rezultatai rodo, kad išlieka vaikų seksualinio išnaudojimo internete ir vaikų seksualinio išnaudojimo medžiagos platinimo internete grėsmė. Vieni nusikaltimus planuojantys ir darantys asmenys nusikaltimų aukų ieško tikslingai, kiti – atsitiktinai, dar kiti, gerai išmanantys kompiuteriją, pasinaudoja kompiuterių, sistemų saugumo spragomis ir pan.
Šiuo metu vis aiškiau pastebima tendencija, jog minėto ar susijusio pobūdžio nusikalstamas veikas Lietuvoje vykdantys asmenys veikia ne pavieniui, o gerai organizuotose grupėse kartu su įvairiose pasaulio šalyse esančiais bendrininkais.
Policija dar kartą primena niekada pernelyg nepasitikėti nepažįstamais ar menkai pažįstamais asmenimis internetinėje erdvėje bei pataria, esant bet kokiems įtarimams, nebijoti kreiptis į suaugusiuosius ir į policiją.
NEPRARASKITE BUDRUMO- BŪKITE SAUGŪS!
Vilkaviškio rajono policija.
Pridedama:
1. vaizdo įrašo nuoroda: https://www.youtube.com/watch?v=XQDO9X6LbZI&feature=youtu.be
2. medžiaga skirta moksleivių tėvams ir pedagogams.
Viešoji kalba. Koreikėtų vengti viešai kalbant.
Vadovas tėvams.Kaip padėti vaikui renkantis karjerą.
Kodėl verta skaityti knygas?
„Skaitymas protui - tolygu fizinis lavinimas kūnui“ - Dž. Adisonas
Noriu Jums papasakoti, kodėl skaityti knygas yra ne tik įdomu, bet ir naudinga.
Skatina mąstymą. Vienas iš knygos privalumų - teigiamas efektas mūsų mąstymui. Skaitydami mes daugiau mąstome, kad suprastume vieną ar kitą knygos mintį.
Mažina stresą. Viena iš šiuolaikinio pasaulio problemų - nuolatinis stresas. Kalba turi savybę raminti psichiką ir mažinti stresą, ypač padeda fantastinių kūrinių skaitymas prieš miegą.
Praturtina žodyną. Kai jūs skaitote įvairių žanrų knygas, susiduriate su žodžiais, kurie paprastai nėra naudojami kasdienėje kalboje. Jei kažkoks žodis yra jums nepažįstamas, visai nebūtina ieškoti jo reikšmės žodyne, kartais jo reikšmę galima suprasti iš konteksto. Skaitymas ne tik praturtina žodyną, bet ir gerina raštingumą.
Apsaugo nuo Alzheimerio ligos. Remiantis neseniai atliktais tyrimais, skaitymas tikrai saugo nuo smegenų ligų. Kai jūs skaitote, smegenų aktyvumas padidėja, o tai turi teigiamą poveikį jo sveikatos būklei.
Suteikia pasitikėjimo savimi. Kai pokalbio metu mes parodome gilias žinias vienoje ar kitoje srityje, mes nesąmoningai pradedame elgtis drąsiau. Kai jūsų žinias teigiamai įvertina aplinkiniai, tai turi tiesioginį poveikį mūsų savigarbai.
Suteikia mums daugiau kūrybiškumo. Kūrybiški žmonės gali generuoti kelias geras idėjas iškarto. Iš kur jų galima pasisemti? Iš knygų. Skaitydami jūs galite prisirinkti masę gerų idėjų, kurias ilgainiui galima bus įgyvendinti.
Gerina miegą. Jei reguliariai skaitote prieš miegą, organizmas pripranta prie to, ir knyga jam tampa savotišku signalu, kad greitai ateis laikas miegoti. Tokiu būdu jūs ne tik pagerinsite savo miegą bet ir ryte jausitės žvalesni.
Gerina koncentraciją. Skaitant būtina sutelkti dėmesį į kūrinio turinį, atsiribojant nuo išorinių trukdžių. Ši savybė yra privaloma ir kitose srityse. Be to, knygų skaitymas vysto objektyvumą ir gebėjimą priimti pagrįstus sprendimus.
Taigi, skaitymas iš tiesų teikia labai daug naudos, tiesiog reikia atrasti žanrą artimą sau ir šis užsiėmimas tikrai praskaidrins nykius vakarus. Įdomių knygų šiais laikais pilna, tik skubėkite rinktis!
Ryte sunku keltis, bet pirmas saulės švelnus, šiltas zuikutis kutendamas skruostus kelia... vis dar į mokyklą, vis dar į žinių šalį... Tačiau jau nebedaug, jau kelios dienos...
Mokyklos bibliotekininkės nuoširdžiai dėkoja visiems šauniems skaitytojams, kurie per šiuos 2014-2015 mokslo metus buvo aktyvūs, kėlė knygutes jų gyvenimui, skaitė, dalinosi įspūdžiais ir buvo patys geriausi skaitytojai.
Dėkojame ir mokinių tėveliams, kurie skaitė, rašė laiškus ir dalyvavo bibliotekos organizuotame dailyraščio konkurse, kuris buvo skirtas spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai.
Bibliotekininkės
INFORMACINIAI LEIDINIAI:
Uniformų nešiojimo gimnazijoje taisyklės
Su aukščiau minėta šviečiamojo pobūdžio informacija galima susipažinti Lietuvos vartotojų instituto tinklapyje www.vartotojai.lt>Vaikų privatumas internete arba www.eprivatumas.lt.
Gimnazijoje jau veikia elektroninis dienynas. Dėl prisijungimo duomenų kreiptis į klasės vadovus.
Elektroninį dienyną rasite adresu http://www.manodienynas.lt.
Mokiniai, kurie mokosi pagal pagrindinio, vidurinio ar specialiojo ugdymo programas, turi teisę į nemokamus pietus, jeigu vidutinės pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį yra mažesnės kaip 1,5 valstybės remiamų pajamų dydžio (toliau - VRP). Nuo rugpjūčio 1 d. tai sudarys 525 Lt.
Kad mokinys gautų nemokamą maitinimą nuo rugsėjo 1 dienos, reikia kreiptis nuo liepos 1 dienos į seniūnijų socialinio darbo organizatorius ir pateikti šiuos dokumentus:
- prašymą;
- suaugusiųjų šeimos narių pasus, asmens tapatybės korteles;
- vaikų (vaiko) gimimo liudijimus, pasus ar asmens tapatybės korteles;
- pažymas apie deklaruotą gyvenamąją vietą (kai pateikiama asmens tapatybės kortelė arba pase nenurodyta registracijos vieta);
- pažymas apie šeimos pajamas, gautas balandžio, gegužės, birželio mėnesiais;
- valstybinės teritorinės darbo biržos pažymas (asmenims, kurie yra registruoti darbo biržoje);
- žemės nuosavybės liudijimus arba pažymas apie turimą (nuomojamą) žemę;
- mirties liudijimą (jei vienas iš tėvų ar abu yra mirę);
- ištuokos liudijimą (jei tėvai yra išsituokę);
- pažymas apie alimentus;
- banko sąskaitos numerį.
Dėl išsamesnės informacijos kreipkitės į seniūnijų socialinio darbo organizatorius arba telefonu (8 342) 60 026.
Prašome tėvelius nevėluoti pateikti dokumentų.